| Ajutorul1230 a întrebat:

Am o problema cu internetul, acum cateva zile am umblat pe la panou control si am dezinstalat din greseala cred ca driverul de internet ca dupa acea nu imi mai mergea netul pe calculator pe telefon si pe laptop merge! cineva mi-a zis sa ma duc la computer properties, devcie manager... la network adapters la teredo tunneling pseudo-Interface un semn al exclamari intr-un triunghi galben, acel prieten mi-a spus sa reinstalez draivarul de internet sa caut dupa modelol de placa dar n-am gasit procesorul meu este Intel Celeron G530 si placa video Intel HD Graphics 1000 GT1 ma puteti ajuta de unde sa il descarc sau cum sa il fac sa mearga sa resetez wifi il ajuta, linkul la divar ma refer orice ce ma ajuta va rog de rapid posibil! Funda

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Da, merge. descarca speccy de aici download.piriform.com/spsetup126.exe, instaleaza-l in pc-ul cu problema, mergi in stanga la Motherboard si zi-ne ce iti scrie in primele 2 randuri

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca si instaleaza slimdriver.Scaneaza si descarca apoi direct din slimdriver toate driverele necesare detectate acolo. Dar daca nu ai conexiune la net< cum vei putea? Reinstalezi windows-ul.

| Ajutorul1230 explică (pentru anonim_4396):

Pai ma gandeam sa il instale pe laptop il pun pe cd si sa il instalez pe calculator..ar merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ajutorul1230):

Sigur ca merge dar dupa il instalezi si dupa ce scaneaza ce drivere iti trebuie, in dreptul fiecarui driver lipsa sau ce trebuie updatat este optiune de download. dand click sa-ti downloadeze automat driverul necesar, iti trebuie internet.Asa ca mai bine salvezi pozele si ce mai ai in local disk C si reinstalezi windows-ul.
Ca sa bagi driverul pe un cd pe laptop apoi sa-l instalezi in calc e o treaba dificila.Trebuie sa cauti driverul necesar pe internet, apoi sa-l scrii si sa-l bagi pe pc. Eu zic ca e mai usor sa reinstalezi windows-ul, in 40 de min e gata.Pana acuma erai si intrat pe internet. Chestia e ca apoi trebuie sa descarci programele necesare cum ar fi, un browser, winrar, Adobe flash, etc dar daca ai viteza buna, nu e o problema. Sau daca ai programele copiate undeva. O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti descarca pe laptop programul siw (wiew system information), il bagi pe un disc si il instalezi in calculator.Acolo vezi orice informatie despre calc tau.

| pbsolver a răspuns:

Zi-ne modelul placii tale de baza si te vom ajuta

| Ajutorul1230 explică (pentru pbsolver):

Undeo gasesc am programul acela cpu z dar nde scrie