| Bogdan70001 a întrebat:

am o problema cu Laptop-ul meu
De la un timp jocurile pe care le jucam de obicei(Mc 200 FPS Unturned si Paladins) au FOARTE MULTE FRAMEDROP-uri si chiar nu am idee ce as putea sa fac ca sa rezlov aceasta problema si nu stiu nici ce cauzeaza aceasta problema.
Daca aveti vreo idee va rog sa-mi spuneti happy

Răspuns Câştigător
| MasterGamer1995 a răspuns:

În primul rând, menționează specificațiile și în al doilea rand, cel mai probabil răspuns:
Coolerul, care de obicei este la vedere ( printre bucățele acelea de pe carcasă) este plin de praf, ceea ce face majoritatea programelor să ruleze extrem de încet.
S-ar putea să fie pasta termoconductoare uscată.
Îți recomand să te duci cu laptopul la un service. Cel mai probabil îți vor înlocui pasta termoconductoare și îți vor curăța laptopul de praf.
Câteva lucruri pe care le poți face singur de acasă:
° Să nu cumperi un cooler de acela care îl pui sub laptop
° Să desfaci laptopul să vezi dacă e plin de praf și dacă ai cunoștințe poate să încerci să îl cureți puțin.

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Specificatiile unde sunt? Daca ai ceva slab e normal...

| Bogdan70001 explică (pentru danutzu96):

Tot ce stiu este ca este I5 si are placa video Intel HD Graphics 3000 dar oricum inainte mergea foarte bine

| ionut332 a răspuns:

Pai in primul rand ai putea schimba windows-ul si sa instalezi toate driverele cum trebuie. Daca asa nu merge mergi cu el la un service sa-l curate si sa-i schimbe pasta conductoare deoarece temperatura influienteaza mult performantele.

| Bogdan70001 explică (pentru ionut332):

L-am curatat, i-am luat Windows 10 HOME (nu PRO) si in special de cand am schimbat cu Windows 10 HOME nu mai am problema asta