| BaiatulCuDobermanul a întrebat:

Am o problema cu leptopul. Cind il pornesc imi scrie ca este in hibernare si se incarca. ajutati-ma am Windows 8

Sora mai mica se juca in jocuri si mi-a spus ca la stins pe butonul de aprindere a laptopul, iar amu nu merge

ajutati-ma care ar fi problema

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ai răbdare să revină din hibernare. Dacă sistemul nu pornește(nu mă mir, e ceva normal ca îi Windows) va trebui să accesezi datele din el, să le salvezi și apoi să resoftezi calculatorul, folosind DVD-urile de recovery, dacă ai Windows 8 preinstalat pe laptop, sau funcția de recovery disponibilă în sistem.Asta ar trebui să rezolve problema.
Succes

| Wehrmacht a răspuns:

Ce dracu' solutii iti dau ma astia?
Puteai sa dau un search pe google scriind "windows hibernate" si te lipseai de raspunsuri idioate.
Cand inchizi un PC cu hibernate in loc de shut down salveaza datele pe HDD si se inchide.Cand il pornesti incarca acele date si e ca un "resume".
Si ce nu merge acum? Explica mai clar.

| BaiatulCuDobermanul explică (pentru Wehrmacht):

Se aprinde normal apoi se incarca si scrie Hibernate. Cam 2 ore a stat aprins si nimic tot se incarca. Damu ma gindesc sa reinstalez windowsul

| Wehrmacht a răspuns (pentru BaiatulCuDobermanul):

Hmm...incearca sa il aprinzi si cand incarca scoate-l din priza. Poate o sa apara aia cu "start windows normaly".

| Kriss96 a răspuns:

Data viitoare comunica si tu cu sora ta si spune-i ca un laptop/pc se stinge din Start! Nu din buton.
Asta nu numai pentru binele laptop-ului tau, dar si pentru ea. Ajunge la scoala si inchide calculatorul din buton..Nu e bine!

| bz06kou a răspuns:

Instaleaza-ti Windows-ul iar.