| Gabryel133 a întrebat:

am o problema cu microfonul sau castile nici eu nu stiu happy dar atunci cand vorbesc cu amicii pe skype ei aud tot ce ascult eu ( muzica sunete de la jocuri etc ) chiar daca sunt la casti si nu stiu de ce!
Dau funda pentru cel ce ma ajuta happy

3 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Click dreapta pe iconita de volum>Sound>communication>reduce the volume of other sounds by 80%

Daca nu merge inseamna ca e ceva de la placa audio! in cazul ala bifezi la setarile de mai sus > Mute all sound!

| Mykymu a răspuns:

Din cauza ca sunt casti si ele redau toate sunele din PC-ul tau (jocuri, muzica). Opreste muzica sau jocurile atunci cand vorbesti cu ei, sau obisnuieste-te cu situatia. Nu stiu daca exista si niste setari ca sa poti face sa se auda doar ce vorbesti la microfon nu si ce este la PC... cauta la setari si vezi daca poti face asta.
Succes!

| Gabryel133 explică (pentru Mykymu):

Exista, am vazut acum mult timp o schema pe un site dar nu-l mai gasesc sad ...mersi oricum