| SuBZ3CE a întrebat:

Am o problema cu mirofonul.Am instalat Skipe si cand am vrut sa vorbesc cu un prieten el nu ma auzea.Asa ca am intrat in Control Panel la sound iar apoi la recording devinces. Imi aparea acolo microfonul si am apasat pe ceva si acum nu imi mai apare ca sa-l pornesc.Ce sa fac? Apropo am Windows 7 pe 32 de bit.

3 răspunsuri:
| Cosmin_Filaret_1999 a răspuns:

Sall!
1.Mufa este bagata bine?
2.In messenger sau alt undeva iti merge?
3.Mergi la start/control panel/sound, speech, and audio devices/sound efect manager/mixer.Ai grija ca acolo microfonul sa nu fie pe mute.

| Eagle_Alexandru_1997 a răspuns:

Problema poate sa nu fie din control panel, am avut si eu aceeasi problema.
Am intrat in setari la skype si acolo erau niste setari la microfon,,, microfonu aceluia cu care vorbesti si setai cat de tare vrei sa i se auda mic
Iar altul era cat de tare sa ti se auda al tau si eu nu am obsevat prima data si la mine era vol 0 la mic

| CristinaLory99oo a răspuns:

Buna,am sa incerc sa te ajut eu intri in control panel cauti Speech Recognition da'i clik dai unde scrie Start Speech Recognition daca ai microfon happydaca ai casty cu microfon da'i clik pe Set up Microphone o sa iti apara ceva da'i next dupa selectezi ce ai (microfon, casty etc) da'i next din nou next dupa astepti sa se incarce si gata