| supermari10 a întrebat:

Salut TPU,am o problema cu monitorul, cred ca e de la led ceva,monitorul merge, dar se stinge si se aprinde la 1 secunda,si se aude bazait asa de neon gen,merge pentru o secunda se stinge si tot asa,ledul ramane constant pornit, iar dupa 1-2 ore porneste si ramane aprins, ce pot sa i fac?

1 răspuns:
| rrrp a răspuns:

Sa verifici cablul de date daca intra bine in monitor si in placa.
se poate si sa nu faca contact placa in soclu dar daca nu l ai mutat, probabil nu e asta.