| alexcze2002 a întrebat:

Salut TPU,am o problema cu monitorul sau rezolutia,habar n-am care e treaba.A trebuit sa scot tot din calculator(modem,casti,mouse,monitor,etc.) si acum le-am pus din nou, toate merg in afara de monitor care face figuri, adica pe partea dreapta si stanga sunt doua borduri negre de aproximativ 4 degete grosime, orice rezolutie as pune, nici macar un centimetru nu se largeste.Monitorul se numeste Philips 231E si placa video un amd radeon r7 250 1gb. Daca stiti cumva cum sa rezolv asta va rog cat mai repede un raspuns.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Vezi ca monitorul ala are si el un meniu! Foloseste-l, ca de aia e acolo!

| bugativeyRO a răspuns:

Da, cel mai probabil de aspectul imaginii, cunoscut si ca aspect ratio, pentru asta trebuie sa cauti prin meniu si sa-l schimbi in 16:9