| HelpHD a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. mi-am instalat de cateva zile Windows 7 Professional si nu pot auzi nimic din boxe..am incercat sa instalez drivere si tot felul de programe dar tot nimic. Cand dau la troubleshooter imi spune ca totul e OK si sonorul functioneaza, sistemul si boxele e totul OK cu ele, am incercat sa le pun la un alt PC si acolo au functionat perfect.

Nu am idee ce sa mai fac, dau funda!

2 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Tasteaza Seria Placii de Baza in Google si intra pe site-ul producatorului Placii de Baza si dowloadeaza driverul necesar.

| K0sti a răspuns:

"am incercat sa instalez drivere"...pai nu, nu drivere. Trebuie instalate exact driverele placii tale. Nu pe ghicite si nici dupa ureche. Posibil sa fie si placa de sunet defecta. Sau vezi in bios, o fi disable.