| crewracer a întrebat:

am o problema cu pc-ul nu gasesc driverul audio, am incercat realteck ac97 cand il instalez pe la jumatea instalari se reseteaza pc-ul. dar eu am avut inainte un alt driver si nu il mai gasesc ce pot face? dau funda celui ce ma ajuta

Răspuns Câştigător
| danmunteanu84 a răspuns:

Descarca programul Speccy de la piriform. In el, gaseste placa audio, ce model e.
Dupa care te duci frumos la producator pe site si cauti driverele exact pentru modelul tau Spor

| crewracer explică (pentru danmunteanu84):

Am un windows xp sp2 si nu se lanseaza aplicatia Speccy sad

| nicu991 a răspuns (pentru crewracer):

Modelul placii tale de baza care este? Banuiesc ca placa de sunet este integrata pe placa de baza, deci cauta "audio drivers for XYZ(modelul placii tale de baza)"

9 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Uite un site/cloud care i-ti detecteaza driverele automat.
http://www.driverscloud.com/en

| crewracer explică (pentru Rommeo):

Deci apas pe "Start the detection" si nu se intampla nimic... eu gasesem driverul l-am instalat totul mergea bine dar nu stiu ce s-a intamplat ca nu a mai mers hard-ul si am fost nevoit sa il schimb. si acum nu imi amintesc de unde am descarcat driver-ul

| crewracer explică (pentru Rommeo):

Deci apas pe "Start the detection" si nu se intampla nimic... Eu gasisem driverul ieri l-am instalat totul mergea bine dar s-a stricat hard-ul si am fost nevoit sa il schimb. si acum nu imi amintesc de unde am descarcat driverul.

| crewracer explică (pentru Rommeo):

Nu merge...

| K0sti a răspuns (pentru crewracer):

De pe site-ul producatorului goguta, acolo unde stau TOTDEAUNA driverele! Greu?

| Rommeo a răspuns:

Cauta pe google cum se foloseste acest site, ca te-as fi ajutat eu dar trebuie sa plec pentru vreo 2 zile. Salut si i-mi cer scuze ca nu te pot indruma eu.

| danmunteanu84 a răspuns:

Uite aici o lista cu alte programe care iti detecteaza hardware-ul. Una trebuie sa mearga :)
http://alternativeto.net/software/speccy/