| Sorinz a întrebat:

Am o problema cu PC-ul, nu pot instala windows xp, il buteaza dupa CD, imi apare windows setup pe fundalul albastru, si aici se blocheaza, dupa ce incarca setup-ul ramane la Windows is starting! Ce as putea face in aceasta situatie?

6 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Sal inchidel de tot scoatei cd din pc iar dupa aceia big grin scoatei bateria din placa de baza lasa-l sa se descarce si reinserca asa patit-o si eu si i-am scos bateria si am inceput bine happy

| criss007 a răspuns:

Daca ai 2 placute ram incearca sa scoti una daca nu merge s-a ars hard-diskul

| Axys a răspuns (pentru criss007):

Hardiscul nu se arde una cu doua

| Axys a răspuns (pentru criss007):

Hardiscul nu se arde una cu doua daca intr-adevar tauia hardul e clar ca s-a dus placa de sub el dar dac anul as spus de hard nu are cu sa se arda si plus de asta am experienta multa la pc daca un ram s-a ars nici cellant nu ar mai treuie sa mearga dar daca lui sau ei i se deschide inseamna ca nu-i de la ele daca nu merge smecheria cu bateria scoate hardul putin din pc si vezi ca pe hard acolo unde emufezi daca e ata hardul utai pimul acela de pe zimti happy

bafta!

| Sorinz explică:

Da am 2 placute..., dar hardul nu e ars pentru ca inca are win 7 si merge binisor, doar ca nu pot schimba windowsul...

| Axys a răspuns (pentru Sorinz):

incerca sa intri in bios sa schimbi sa nu buteze deloc sidiurile c u windos happy
inchidel fortat api scoatei bateria lasa-l putin cateva secunde apoi i bagi bateria din placa inapoi intir usor in bios big grin si pui sa buteze :d asa clar o sa-ti mearga!