| StefanCristi55 a întrebat:

Salut Tpu.Am o problema cu un BlackBerry 8520. L-am lasat 4-5 luni nefolosit,iar acum cand incerc sa-l incarc imi apare pe ecran o imagine cu o baterie taiata.L-am lasat si o noapte intreaga la incarcat si aceeasi poveste, nu se incarca. Daca stie cineva cum pot rezolva aceasta problema mi-ar fi de mare ajutor.
Funda!

4 răspunsuri:
| FoarteTareFrate a răspuns:

Poate ceva nu mai functioneaza, cine stie, mai sunt si telefoane tampite. Cumpara o noua baterie :). E bine ca iti arata care e problema, mai rau era sa nu se deschida si sa nu stii de ce. Du.te intr.un magazin specializat sau poate gasesti pe http://www.okazii.ro/cautare/baterie+blackberry.html dar mai bine undeva unde e sigur, te informezi de pe net unde sa cauti sau suni la Vodafone sau la alt serviciu si intrebi :).
Funda?:)

| StefanCristi55 explică (pentru FoarteTareFrate):

Ma asteptam la un raspuns de genu..Pai inainte sa am aceasta problema ii mai schimbasem odata bateria, tot cu una luata de pe internet, deoarece cea veche se umflase foarte tare si se incalzea foarte repede. Cred ca am luat o mare teapa, desi pana sa "abandonez" telefonul, mergea fara probleme.

| FoarteTareFrate a răspuns (pentru StefanCristi55):

Uhhh e clar laughing). E periculos cu astea luate de pe net laughing. Adica e clar ca din moment ce cineva nu a mai vrut.o, era ceva in neregula ...plus ca daca bateria mergea putin nu aveai cum sa iti dai seama, o probai, vedeai ca merge si ziceai ca e ok. Probabil cel care a vandut.o a patit si el ceva de genul laughing. Eu zic sa cauti in magazine specializate. Mai bine dai odata mai multi bani decat la fiecare cateva luni jumatate din ei, nu?happy

| StefanCristi55 explică (pentru FoarteTareFrate):

Da,dar bateria era noua.Nu am luat-o de la cineva anume ci de pe un site, Tech Gsm, dar cine stie ce chinezarie era si aia.