| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu un laptop nu merge wireless deloc, am incercat in toate felurile Fn+F8, F11 si asa mai departe,am vazut ca scrie "Wireless capability turned off" cum pot rezolva aceasta problema, va rog mult happy.

Răspuns Câştigător
| Salu134 a răspuns:

Uita-te daca este driveru instalat, daca este activeazal.La unele laptoape are buton aparte, dar la altele se activeaza de la tastatura la mine e Fn+F12

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La mine deschid wi-fi cu ajutorul unui buton in partea din fata.Si se aprinde un led rosu.

| Jipa95 a răspuns:

Asigura-te ca ai driverul instalat, si dupa aia incearca sa pornesti wi-fi-ul laptopului cu ajutorul tastelor fn+f(vezi pe care buton ai wireles-ul) happy

| AdrenalinTm a răspuns:

In josul TACIPAD(touhpad) ai un buton wireles sau mergi in control panel la network an sharing in stanga change adapter setings click dreapta si enable
dar poate ai vreun boton lateral on/off si l-ai miscat neintentionat uitete bine pe toate partile

| shannygelu a răspuns:

Ti ai inchis wireless ul deschidel cu fn + tasta unde arata antenna de wireless