| AlexxDDDD123 a întrebat:

Am o problema cu Wi-fi la laptop(Windows 10, HP Envy),eu ma conectam foarte usor la reteaua mea de wi-fi,dar dintr-o data nu se mai poate conecta(dar reteaua mi-o gaseste),si ultima oara cand imi mergea bine,era atunci cand ma uitam linistit pe Youtube,si mi s-a deconectat reteaua,am incercat sa scot routerul din priza, sa dau restart la laptop dar degeaba.
Dau funda, care ma poate ajuta

7 răspunsuri:
| LinxCont a răspuns:

Ar putea merge asa: se intra pe pagina routerului si la setari Wireless la Wireless Mode se alege "N only" in loc de Auto sau Legacy. La mine cand era pe Auto (router Asus) nici nu vedeam reteaua de pe laptop, desi toate telefoanele sau tabletele vedeau reteaua si se conectau fara probleme, de asta zic poate nerge asa pus pe N.

| AlexxDDDD123 explică (pentru LinxCont):

Chestia este ca nu prea stiu cum sa intru in setarile routarului mei si nici nu mai stiu cum se numeste exact...

| AlexxDDDD123 explică (pentru AlexxDDDD123):

Am rezolvat, dar nu gasesc wireless mode

| KillaNoFilla a răspuns:

Ce zice dupa ce dai connectare?
Btw se mai lucreaza la reteaua de net exact cum se mai lucreaza si la reteaua de curent si nu ai curent.
Ce provider ai?

| AlexxDDDD123 explică (pentru KillaNoFilla):

Mai exact imi spune dupa ce dau conectare "Se verifica cerintele de retea" si dupa "Nu se poate realiza conexiunea la aceasta retea", nu am probleme cu curentu si cu internetu doar cu Wi-fiul la laptop(sunt de la digi), doar ca eu am observat ca dupa ce las laptop ceva timp, mi se conecteaza, si nu sta mult timp si iar se deconecteaza...

| KillaNoFilla a răspuns:

Vezi sa nu fie distanta mare intre pc si wifi.
Pe cablu merge bine?
Suna la ei sa trimita pe cineva.

| AlexxDDDD123 explică (pentru KillaNoFilla):

Nu este foarte mare distanta intre pc si wifi, pentru ca sunt aproape una de cealalta, doar la laptop nu imi merge sa ma conectez la wifi cum am mai spus, cand il aprind wifi-ul se conecteaza, si dupa 2-3 min imi arata ca nu mai are acces la internet, si chestia este ca in loc sa fie wifi-ul meu full, imi arata ba 2 sau 1 liniuta..sau chiar nici una cand vrea sa se conecteze...