| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Am o problema. De cateva zile cablul de incarcare al telefonului s-a rupt.
Era de 0.85 A (amperi).
Daca imi iau un cablu si travel adapter de 2 A se incarca mai repede? Se face praf bateria? Dar daca iau de 1 A?
Orice ar fi nu imi mai iau de 0.85 A pentru ca se incarca prea lent.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cablul telefonului nu are legatura.Cumpara alt cablu.
Acumulatorul are legatura cu amperii, ce spui tu.Nu iti recomnd sa iei cu o putere mai mare decat zice producatorul, poate afecta bateria in timp si telefonul. ( se incinge/incalzeste).
Cel mai bine ar fi sa fie aceeasi firma, acelasi model.