| EdwardAndrey a întrebat:

Am o problema. de exemplu eu acum am CAPS LOCK aprins dar imi scrie cu litere mici. in fine nu asta ar fi foarte grav dar daca incep sa scriu repede. UITE (sAlut tPu! dEla ce sE poate intAmpla aSTa? )

cred ca e un virus fiindca daca dau un restart isi revine la normal.

dau fundita la cel ce da raspunsul care ma ajuta!
o zi frumoasa

Răspuns Câştigător
| blitzenn21 a răspuns:

Salut. este intr-adevar un virus, dar unul foarte mic, intr-un fisier notepad.
arata cam asa:
Set wshShell =wscript.CreateObject("WScript.Shell")
do
wscript.sleep 100
wshshell.sendkeys "{CAPSLOCK}"
loop

extensia fisierului e.vbs
cel mai simplu sa scapi de el e sa dai un serach pe my Computer dupa *.vbs si sa vezi ce fisier contine liniile de cod de mai sus. il stergi si ai rezolvat problema.