| CatzPopularity a întrebat:

Am mai pus aceasta intrebare dar nimeni nu a >raspuns
Am probleme cu tastatura! Dupa cum vedeti< in loc de punct scriu > si in loc de virgula scriu <
Am nevoie de ajutor va rooog> Ca sa scriu cu litere mici trebuie sa am Caps Lockul activat iar pentru litere mari trebuie sa il >dezactivez
Numerele din marginea de dreapta a tastaturii nu merg iar cele care au semne deasupra nici atat< ci apar semnele> Ex:! @ # $ % ^ & * ( )
Dau funda si vot la cel care ma ajuta
Si la problema cu numerele< am incercat si cu Num Lock aprins si stins dar nu merge> AJUTOR

Răspuns Câştigător
| AleandraIleana98 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa iti schimbi tastatura. Dupa cum am vazut din ce ai scris nu mai raspunde bine comenzilor deci probabil sa se strice definitiv pe viitor.O tastaura poate fi cumparata si singura, fara pc si nu e asa de scumpa(pana in 100 lei, daca e si atat). Cred ca tastauri gasesti la magazinele unde se comercializeaza calculatoare si accesorii pentru ele.

| CatzPopularity explică (pentru AleandraIleana98):

Dar tu ce tastatura imi recomanzi? Cea cu tastele mai ridicate sau cu taste mai scunde< daca stii la ce ma refer>

| AleandraIleana98 a răspuns (pentru CatzPopularity):

Cea cu tastele mai scunde(eu asa am) deorece nu se baga praf prin ea sie mult mai rezistenta>oricum nici nu se strica.

| CatzPopularity explică (pentru AleandraIleana98):

Mersii e felul meu dea_ti multumi hahahah

| AleandraIleana98 a răspuns (pentru CatzPopularity):

Cu placere si ma bucur ca te-am ajutat!happy

13 răspunsuri:
| 3TeoDora3 a răspuns:

Poate sunt inversate butoanele ....Asa am facut si eu.Mi-am scos butoanele sa o curat si am inversat 2 butoane.

| Robert7186 a răspuns:

Tu ai facut ceva tastaurii. Acum trebuie sa folosesti shift, stanga e cea mai simpla metodabig grin funda?

| CatzPopularity explică (pentru Robert7186):

Pentru ce shift? Nu ajuta cu nimic>

| Chimie a răspuns:

Poate ai tastura in limba romana. Uita-te jos la bara de start langa sageata.

| DaaaaViiiiid a răspuns:

Incearca sa dai tastatura din ce limba e in US

| BLADEMATE99 a răspuns:

E problema de la tastatura, ori e mai veche, ori ai varsat apa pe ea. Sfatul meu e sa-ti iei una noua pentru. ca nu se mai poate repara.

| anonymouss a răspuns:

Poate e`de la tastă. Cumpără alta... dacă nu urmează pașii următori:
- intră în Control Panel și alege la View by pe Category.
- apoi dai pe Clock, "Language and Region".
- intră la "Region and Language"
- apoi o să îți apară o fereastră
- apasă pe "Keyboards and Language"
- dăi`pe "Change Keyboards".

Și acolo îți alegi limba apăsând pe Add. Cred că ai English (United Kingdom) de își face de cap tasta.
Îți recomand să ștergi English (United Kingdom) sau cum e`la tine și alege English (Australia). Iar dacă vrei mai multe alege-le du-te la Start și scrie ctfmon.

Sper că am fost înteles. happy