| StellarMary a întrebat:

Salut TPU.
Am o problema grava in legatura cu conectarea la un cont de gmail facut de cand aveam 9-10 ani (cam asa). Acum am 15 ani, imi stiu emailul, parola, dar imi cere codul de autentificare pe fostul nr de telefon.
Incerc de 3 ani incoace sa ma conectez dar nu reușesc, asa ca imi incerc norocul sa va intreb pe voi.
Repet, imi stiu emailul, parola, doar ca nu ma pot conecta din cauza ca nu mai am acel nr de telefon. Îmi puteti spuce ce sa fac? Am foarte multe poze si amintiri pe contul de google photo pe acel cont si nu le pot accesa din cauza asta. Daca nu se poate alt cumva, exista vreo persoana pe care pot contacta in legatura cu aceasta problema? Am incercat cu Google Support dar nu mi-au fost de folos. Faza este urmatoarea. Contul acela a fost facut pe un telefon la care peste 2-3 luni a sfarsit tragic, dar am fost destul de desteapta ca cu o saptamana sa ma conectez pe calculator, dar nu pe internet, ci pe aplicatia Email din calculator. Chiar azi am incercat sa ma conectez asa, dar din pacate aplicatia este out-to-date pe email si acum ma pune sa ma conectez din nou...deci mna...nu am facut mai nimic. Imi cer mii de scuze pentru scrisul prelungit, dar am incercat sa-mi exprim problema in cat sa se ințeleaga ce vreau sa spun.
Aștept mesaje!

1 răspuns:
| Konstantinos99 a răspuns:

Eu zic nu nu prea ai ce. Incerca sa conectezi serviciul de asistenta de la google, poate te pot ajuta. Dar daca ei nu pot oricum tu nu ai nici o solutie.