| K1NDdd3R a întrebat:

am o problema iarasi cu pc-ul...
Deci ma jucam si deodata pc s-a oprit...
Il repornesc din nou si vad ca netul nu merge
Scot cablu si il bag iarasi tot nu merge.
Si imi zice :No network acces, totusi ca firul e bagat in pc
Apropo nu am router ci modem
Ce trebuie sa fac?
Urgent raspunsul
Dau FUNDA
Scuzati de categorie

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

De când nu ți-ai mai plătit internetul?
Dacă știi că ești cu factura la zii, scoate din priză modemul și apoi cuplează-l din-nou la rețea. Dacă nici asta nu funcționează sună la serviciul clienți al furnizorului tău de servicii de internet, dar numai după ce te asiguri că nu a fost doar o cădere de rețea(ceea ce se mai întâmplă că și serverele îs calculatoare, se mai da softu peste cap, se mai gâtuie rețeaua, etc). Succes

| K1NDdd3R explică (pentru DeyCj):

Am mentionat sus ca la pc nu merge dar cand bag firul la laptop merge...
Nu cred ca e de la ei

| DeyCj a răspuns (pentru K1NDdd3R):

S-o fi dus placa de reța de la Pc, sau cablu de net nu face contact. eventual încearcă temporar să verifici cu o placa de rețea pe PCi. dacă merge netu(mai mult ca sigur) atunci știi de unde e problema.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

E semnul ca ar cam trebui sa pui mana pe carte.

| K1NDdd3R explică (pentru cristimihailov):

Si cred ca asta e semnul ca vei primi un mic report pentru ca ai dat raspunsul asta doar ca nu ai ce face

| cristimihailov a răspuns:

Banuiam eu ca trebuie sa fie ceva interesant. Din pacate nu anuleaza ideea anterioara, de a pune mana pe carte.