| Maryuk해바라기 a întrebat:

FUNDA! Am net de la Digi prin cablu si mi.am luat un router wireless GO-RT-N150 ..firul de la modem care inra in pc l-am bagat in router in casuta (INTERNET) iar firul de la router l-am bagat in lan1 si in PC ..conexiunea o vad.dar numai ca nu merge ..are semnul excalmari pe ea ..cum il pot face sa mearga?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La setarile internetului adaugi noul dispozitiv care e detectabil si pui userul apoi parola si urmatorul pas se configureaza singur. Mie imi merge dar imi apare si avertizare (oricum nu e nimic atat cat merge bine).

| educatie2021 a răspuns:

Ai primit carticica la router? daca da... acolo iti explica pas cu pas cum sa intri in router si sa iti setezi conexiunea
Daca nu, trebuie sa iti explic pas cu pas cum se intra in el si se seteaza o conexiune la internet. (presupun ca ai facut cablarea dar nu si setarile)
Cauta in carticica apoi revino cu un raspuns.

| Maryuk해바라기 explică (pentru educatie2021):

Nu am carticica...si da am facut cablarea dar nu si setarile sad

| educatie2021 a răspuns:

Ti-am lasat PM. baftawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca aveai anumite setari gen user si parola trebuie configurat router ul

| Maryuk해바라기 explică (pentru suntserios):

Da avem user si parola, ......si cum configurez?

| Andrei_Octav_1984 a răspuns:

De la SETUP>NETWORK SETTINGS la Router Settings, ai DHCP..routerul se conecteaza la internet doar ca nu vei avea acces pana cand nu bifezi ENABLE DNS RELAY! ...asta e tot happy ar trebui sa mearga acum.