| skezyro a întrebat:

Am o problema in legatura cu laptopul meu. Cineva mi-a recomandat sa imi pun linux si sa scot windows-ul iar acum, dupa ce l-am utilizat cateva luni m-am saturat de el. Problema este ca nu stiu cum sa imi reinstalez windows-ul deoarece am un GNU Grub care nu ma lasa sa bootez de pe stick... aveti idee cum pot sa imi pun windows din nou?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Grub este instalat pe sectorul de boot al hard diskului, nu?
Motivul pentru care ajungi la Grub este ca ai in BIOS setat sa booteze intai de pe HDD. Asa ca intra in BIOS si schimba ordinea de bootare. Pe unele calculatoare poti sa apesi ceva de genul F2, sau F8 sau F10 sau whatever la bootare ca sa selectezi de pe ce sa booteze intai.

1 răspuns: