| anonim_4396 a întrebat:

am o problema la calculator.am reinstalat pc-ul am instalat toate driverele necesare in afara de cel audio, deoarece chiar daca il iau de pe cd-ul calculatorului sau de pe net nu imi merg...din ce cauza? si ce pot face? dau Funda+Vot celui care imi spune ce sa facsad P.S:am incercat deja sa reinstalez windows dar tot nu-mi merge

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

Probabil ca incerci sa conectezi castile/boxele pe panoul din fata de la calculator, panou care default este dezactivat si care trebuie activat dupa ce instalezi realtekul.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Dacă treci pe Kiwi Ubuntu Linux sau pe Ubuntu Linux, nu vei avea asemenea probleme, ci altele.
Eu am renunțat la Windows, și folosesc acum Ubuntu Linux.

| Gas a răspuns:

Daca nu reusesti instaleaza teamviewer si contacteaza-ma pe privat ca ti-l rezolv eu.

| MambaNeagra a răspuns (pentru Gas):

Gas da-mi id tau de mess

| Gas a răspuns (pentru MambaNeagra):

Ti l-am trimis pe privat.

| Seby90 a răspuns:

Probabil gresesti mufa, sau poate bagi mufa de microfon. Sau nu ai setat placa audio. Sigur vina este a ta, daca ai driverul corect sunt putine sanse sa nu iti mearga audio. In cel mai rau caz e bulit jackul, dar ma indoiesc. User's fault. Vezi ce gresesti, sigur e vina ta.

| MambaNeagra a răspuns (pentru Seby90):

Cum ma sa gresesc mufa ca nici nu am scos nimic din unitate, si cum pot seta placa audio? te rog spune-mi...

| Flaviucu a răspuns:

Descara de pe internet un Windows care iti instaleaza singur toate driverile care ti le trebuie. Probabil nu e bun cd-u, iar de pe internet nu poti descarca driverul de sunet deoarece sunt peste 1000 de modele. Succes