| darkusss a întrebat:

Am o problema la pc si ma intrebam daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi.
Problema sta in faptul ca atunci cand intru intr-un joc mai pretentios gen crisys2 burnout warcraft 3 etc. mi se stinge monitorul indicand no signal iar cooler-ul placii video incepe sa se tureze rau de tot.In accesarea de internet sau ascultand muzica sau uitand-uma la filme sau mai stiu eu ce nu-mi face nici o figura de genul acesta. (mentionez ca este evga gtx 460 se). Mentionez ca am sursa de la carcasa pe care am cumparat-o este de proasta calitate(aline de 500 w)
Sa fie de la sursa? Funda celui ce ma ajuta!

9 răspunsuri:
| IronGripWarlord a răspuns:

Incearca sa reinstalezi driverele de la pc(toate:monitor, placa video etc...), vezi sa nu ai virusi, ai grija sa nu fie ceva stricat la windows, altfel trebuie sa il reinstalezi.Pentru placa video iti recomand sa descarci SlimDrivers, iti gaseste toate updatarile si poate iti rezolva problema.

| darkusss explică (pentru IronGripWarlord):

Bine astea le stiu dar intreb daca este de la sursa?
Si cu instalatul windowsului nu-i problema stiu de la varsta de 12 ani sa-l instalez (orice win inl\clusiv 8)

| andreimazureac a răspuns:

Ceva de genu pateam si eu la pc dar nu numai in jocuri.pur si simplu se inchidea monitoru aparea mesajul fara semnal si uinitatea mergea.si cred cai o defectiune la placa video. posibil sa fie si de la sursa placa video nu primeste curent destul si cand intri in joc neavand curent destul se inchide.incearca sa reinstalezi si windosw, sa nu fie o eroare de la windows.

| darkusss explică (pentru andreimazureac):

In jocuri slabe gen yu-gi-oh nu-mi face din astea(nu rade imi place jocul.)
Mentionez ca are doua sloturi de alimentare la care sunt 4 molexuri la 2 de 6 pini dar am numai 3molexuri libere. posibil de asta si ca am sursa pocnitoare?

| darkusss explică (pentru andreimazureac):

Mi-a facu de 3 ori asa si am reinstalat crisys 2 si dupa a mers dar acum iar nu vrea. intru in joc pe la optiuni in general in meniul jocului dar cand dau resume game se incarca vad arma iar dupa 3 sec se stinge monitorul si se tureaza coolerul pacii video!

| andreimazureac a răspuns (pentru darkusss):

Eu raman la ideea ca placa ta video nu are destul curent de la sursa sau pc tau nu suporta respectivele jocuri.e o placa buna si consuma mai mult.altcv nu-mi trece prin minte.mai intreaba la un services pc, magazin de pc.

| andreimazureac a răspuns (pentru darkusss):

Cred ca placa ta nu primeste destul curent e o placa buna si consuma mai mult sau configuratia pc tau nu suporta respectivele jocuri.zi-mi ce procesor ai si cat ram si placa video.sau intreaba pe la un services, magazin de pc.

| darkusss explică (pentru andreimazureac):

Confuguratia pc nu-i. problema. ca am jucat crisys 2 pe acest sis si aproape de sf imi face chestia asta.
CONFIG PC: ram ddr2: 2 gb, procesor amd athlon 3.19, frecventa de 2200 mhz(e foarte slab stiu.), placa video gtx 460 se 1gb gddr5 256 bits( 108, 8 gb/s)

| araulo22 a răspuns:

Deci se pare ca ai un pc de cacat..nu te supara dar warcraft 3 nu e pretentios deloc.