| FaNNee14 a întrebat:

am o problema la s4, cand il deschid imi apar numai dungi si pixeli pe ecran si vreau sa spun ca nu l-am scapat, pur si simplu a patit asta, ce are? ( dungi albe si negre )

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

1. Resoftare, dar asta ar trebui sa fie ultima solutie!

2. O metoda hardware: il desfaci, te uiti bine la conectori, il cureti putin, ii pui la loc si vezi daca problema persista: http://blog.brokenlcds.com/......ector.jpg.

Cat despre pixeli, aceia ar putea pixeli morti. Daca esti norocos ii poti repara printr-o resoftare.

Sau

- suna la: *#0*#
- te va duce la un test
- apasa pe red, green, blue de sus si vezi ce pixeli trebuiesc recizelati
- tine telefonul in test pentru fiecare culoare in parte timp de vreo 3, 4 chiar 5 minute
- acum ar trebui sa se mai reduca / stearga din intensitatea pixelilor cu problema
- daca nu, repeta pasii de mai sus

Cam astea-s metodele ce ti le pot pune la dispozitie.