| Adelina9807 a întrebat:

am o problema. laptopul meu incepe sa lucreze foarte greu dupa ce privesc un film sau un video de lunga durata. iar in timp ce privesc un film oarecare dupa o ora de vizionare calitatea sunetului se inrautateste si laptopul lucreaza foarte lent. Va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca programul asta gratis si fa o verficare a temperaturilor la procesor inainte si imediat cand incepe sa faca probleme:
http://www.piriform.com/speccy/download

| razvanel92 a răspuns:

Daca ti laptopul in pat/poala/picioare/plapuma etc nu are ventilatie, aerisirea nu face fata si blocheaza coolerul si iti forteaza placa grafica si tot, dul la un service sau cineva sa ti-l curete de reziduri prin coolere.happy

| Adelina9807 explică (pentru razvanel92):

Am citit ca asemenea simptome pot fi si in cazul problemelor de RAM. Laptopul sta pe masa iar in noiembrie a fost curatat de reziduuri prin coolere... daca iau un suport pentru a permite o ventilatie mai buna..se va rezolva problema? sau totusi este ceva legat de RAM?