| RksRoxy a întrebat:

am o problema legata de tastura. De fiecare data cand incerc sa tastez o litera, aceasta nu raspunde sau se scrie de mai multe ori. Cand incerc sa apas tasta,, t" se afiseaza de foarte multe ori si nici backspace nu raspunde la timp. Ajutati-ma va rog!

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de ce tastatura e vorba.Ca măsură de verificare ca să te asiguri că nu e o problemă software poți verifica cu una pe usb care știi precis ca e bună. Dacă nici așa nu funcționează încearcă o devirusare a sistemului.Succes

| Ineys a răspuns (pentru DeyCj):

I-ati un program de prelucrare 3d, si pune ceva la randat. Incearca sa scrii, o sa vezi ca nu vei reusii de loc, ala se numeste "lag", acum am dat exemplu asta, gandindu-ma ca ai un Pc mai puternic, dar poate foarte bine un pc slab sa cedeze si de la programe mai usoare. Apar programe noi care mananca din ce in ce mai multa memorie. Acum exista si varianta de tastatura wireless/Bluetooth. Daca foloseste asa ceva, deja e clara treaba. Daca nu, banuiesc ca are si ea un antivirus care ar fi avertizat-o...

| Ineys a răspuns (pentru Ineys):

Ia-ti*, observi, si mie mi se intampla, am apasat pe a si pe cratima, dar s-a pus doar cratima, si din neatentie si reflex am apasat a din nou si-am continuat asa, ceea ce e super-enervant, si acum 2 zile am reinstalat proaspat windows-ul, dar asa cum ziceam, am ceva in background care randeaza si da, faimosul lag.

| DeyCj a răspuns (pentru Ineys):

Antivirus.Voi chiar crdeți în basme? Nici un așa zis antivirus în special cei comerciali care-s doar țepe de scos bani de pe credulii ce cred că dacă plătesc taxa de protecție la care-i zice licență vor scăpa de adevărații viruși. Fals!
lag-u de care zici num de la tastatură nu-ui că de la procesorul sufocat de fie serviciile de nackround fie că-i slab și mu-ia-o capabil să proceseze volumul de date.Chiar și pentru o secundă e destul happy

| Ineys a răspuns:

Schimba tastatura, sau poate fi din cauza calculatorului, din cauza faimosului "lag" laughing incearca si vezi o alta tastatura cum se comporta. Si eu mai patesc asa, ciudat doar aici pe TPU dupa ce scriu foarte mult.

| DeyCj a răspuns (pentru Ineys):

„lag".Dacă tu așa-i zici la malware; lag să fie happy.