| TinauRobert a întrebat:

Am o problema legata de windows 10.Am instalat windows-ul si nu mai prin semnal wireless. ajutati-ma! Mentionez ca am mai avut windowsul si aveam semnal

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/BIBBWU2SkwA

In filmulet driverii sunt la zi dar tie iti vor aparea driverii lipsa sau invechiti.Totul este sa dai click pe update si ti se vor descarca si instala toti driverii necesari. daca vrei numai driverul de wirelles, cauti in lista driverul WLAN, il selectezi singurel si ii dai update din dreapta.Ti se va descarca si instala automat, tot ce trebuie sa faci este sa repornesti computerul dupa ce s-a instalat driverul. Bineinteles ca trebuie sa fii conectat la net, printr-un stick de internet sau de la un provider cu cablul batgat direct in pc. Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://youtu.be/BIBBWU2SkwA

| TinauRobert explică (pentru anonim_4396):

Nu merge.imi arata Wi-Fi-ul dar cand dau pe el sa in pornesc se opreste imediat

16 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si driverele cine vrei sa ti le instaleze, politia?

| TinauRobert explică (pentru K0sti):

Inainte am avut acelasi window si aveam automat instalat driverul de wireless. Dupa ce l-am instalat nu mai mergea.Am instalat windows 8 si tot nu merge...

| K0sti a răspuns (pentru TinauRobert):

Gogule, driverele se iau de pe site de la producator, ca de aia le da producatorul, functie de model! Nu ati mai invatat?

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Windows 10 activează unele drivere. poate ai nevoie de un driver vechi.

| TinauRobert explică (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Unde gasesc asa ceva? Un LINK?

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns (pentru TinauRobert):

Vezi modelul in computer=>advance(unde sunt alea cu efectele vizuale )=>Hardware=device mange =>network adaptor si te uiti si descarci un driver mai vechi.
Ai incercat windows 7? Pe el ai aceeasi problema?

| TinauRobert explică (pentru Sucigan_Razvan_1999):

Windows 7 nu am.Dar pe window 8 arata iconita de la wi-fi si nu ma lasa sa il pornesc

| Bosutarionelconstantin a răspuns:

Salut fai updaturile la windows am patit si eu asa dupa cei faci updaturile sigur ati merge Funda?

| Zamfira2sweet a răspuns:

Descarca driverele necesare cu acest program: http://www.mocasoft.ro/......pc-ul-tau/ si ai rezolvat problema

| TinauRobert explică:

Am instalat si windows 8.1 si tot nu merge. Poate fi ceva ars?

| TinauRobert explică:

Morr, avea laptopul un buton care stingea bluetooth-ul si wi-fi-ul!

| xNicole09 a răspuns:

Salutare. Si eu am avut fix aceeasi problema si m-am dus la un service si au zis ca PC-ul meu nu este combatabil cu Windows 10. Deci iti recomand sa te duci la un service happy

| TinauRobert explică (pentru xNicole09):

Ma sfatuiesti sa instalez WINDOWS 7?
Am avut acest windows care il am acum si mergea wifiul