| AlecsPAD a întrebat:

Salut TPU
Am o problema legata de Windows cred
Sa incepem: Am windows 8 prestabilit, si de la o vreme observ ca daca bag niste jocuri (nou instalate) nu intra in acele jocuri. Toate celelalte programe functioneaza perfect cu exceptia jocurilor nou instalate, va rog ajutor
Am incercat si prin troubleshooting program, dar nimic
P.S.: Nu imi da nicio eroare dar, pur si simplu, nu intra in joc

3 răspunsuri:
| FuzzyFuzz a răspuns:

Click dreapta pe iconita de la joc->Properties->Compatibility->Bifezi casuta(Run this program in compatibility mode forhappy si pui Windows Vista. Daca nu merge mai incearca si altele.Bafta!

| amenoboss07 a răspuns:

1. jocul poate nu e compatabil cu windowsul 2.nu ai pc-ul pentru acele jocuri 3. dupa ce dai p joc dai click dreapta p icoana >propretis si trebuie sa ai acolo compatibility sau cv de genu. si setezi un alt windows.Eu am windows 8 si am jocuri si merg perfect. daca mi-ai putea zice si ce jocuri nu iti merg.

| AlecsPAD explică (pentru amenoboss07):

De Counter-Strike Am mai jucat inainte Counter-Strike dar l-am sters acum cateva luni, si acum l-am luat din nou tot acelasi si nu mai merge