| carla2013 a întrebat:

Salut,TPU! Am o problema. sad Mi-am luat de curand un telefon Nokia Lumia 620 si as dori sa instalez niste jocuri pe el. Am intrat pe Xbox (asa se numeste acel program ),am dat click pe jocul dorit, Acela fiind subway surf, dar imi cere acordul parintilor. Ma loghez, dar in zadar... Nu se intampla nimic. Daca aveti un raspuns, ajutati-ma! Please! Dau Funda... happy

Răspuns Câştigător
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Fa-ti alt cont de Microsoft in care sa iti setezi data de nastere astfel incat sa ai peste 18 ani. Dupa care resetezi telefonul la setarile din fabrica si te loghezi cu noul cont. Pentru a reseta telefonul : Intri la Setari-->Despre--> Resetati-va telefonul.

| carla2013 explică (pentru BaiatulDePeTPU):

Da,dar imi va sterge toate fotografiile si datele personale de pe telefon! sad

4 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Cand te-ai inregistrat pe site-ul de la Microsoft si implicit ai acces la Xbox ti-ai pus data nasterii si cum probabil esti minor/a ai nevoie de acordul unui parinte pentru ca in cazul in care descarci un joc cu plata sa fie siguri ca au un card de unde sa ia banii.Sunt si multe jocuri care sunt interzise minorilor sub 18 ani.Cel mai simplu e sa te loghezi la Microsoft si sa schimbi data de nastere.

| carla2013 explică (pentru manuel72):

Am facut deja asta, dar tot asta im zice... sad Oricum multumesc... happy!

| manuel72 a răspuns (pentru carla2013):

Daca faci cum zice BaiatulDePeTPU, salveaza tot ce ai pe telefon in pc cu Zune.