| anka91 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Zilele trecute am primit un telefon Nokia lumia 520 si nu reusesc sa instalez nimic pe el. Cand incerc sa downloadez si sa instalez imi cere un cont microsoft.Am facut acel cont si acum imi cere permisiunea parintilor. Va rog ajutati-ma! Funda

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Asta pentru ca ai sub 18 ani. Reseteaza telefonul, si pune data nasterii, dupa caz, inainte de 1994/1995(astfel incat sa fie peste 18 ani).

| anka91 explică (pentru sltlp):

Am data nasterii 1988 straight face

| sltlp a răspuns (pentru anka91):

Atunci e foarte ciudat. Totusi, aia apare doar cand e pusa data nasterii din contul Microsoft sa fie sub 18 ani...

| anka91 explică (pentru sltlp):

Acum imi apare ca am o problema cu contul Microsoft si ma trimite la o pagina pentru a remedia problema si imi intra in contul meu de Microsoft dar nu-mi apare nici o problema acolo. Ce sa-i mai fac?

| sltlp a răspuns (pentru anka91):

Nu mai am idee. Nici nu imi dau seama ce i-ai mai facut... Incearca iar, resetare+actualizare soft.

| anka91 explică (pentru sltlp):

Am actualizat softul si acum imi pare ca am o problema cu contul Microsoft si imi deschide o pagina cu Microsoft a remedia problema dar cand intru la Microsoft nu-mi apare nici o problema.

| sltlp a răspuns (pentru anka91):

Minunat. Contacteaza-i pe cei de la Microsoft cu un mail.

| CristiChristian1999 a răspuns:

Fa - ți altul iar la data de naștere pune anul 1990

| anka91 explică (pentru CristiChristian1999):

Am facut altul si am pus anul 1988 si tot nu merge... help pls sad