| nicaseby a întrebat:

Salut TPU,Am o problema, Mi-am luat un router wireles recent si i-am facut conexiunea cu netul meu dinainte(RCS-RDS) dar eu jucam samp(inca mai joc) si pana acum la samp aveam pingul intre 25-35 si nu aveam lag deloc dar acum dupa ce am bagat wireles am pingul mereu intre 100-120 si mult lag...imi poate spune cineva dc? si cum il repar?

Răspuns Câştigător
| alaska11 a răspuns:

Pai daca ai net prin wireless conexiunea este mai slaba adica si atunci cand descarci ceva nu mai am aceeasi viteza, ci mult mai mica.Mai ales daca ai putin semnal si nu il ai full. Poate atunci cand ti-ai bagat wireless ai schimbat si abonamentul la net si ai ales o viteza mult mai mica si de aceea ai lag, deoarece netul este slab. Incearca sa conectezi si din modemul wireless un cablu la calculator si vezi cum merge. Sper ca te-am ajutat.
Funda? big grin