| GamesAndrey a întrebat:

Am o problema cu internetul. Ma jucam un joc si am observat ca pingul crestea mult ai des, iar un prieten mi-a recomandat sa apas cu scobitoarea in gaura din spatele router-ului "resetare" si asta am facut. De cand am facut asta imi zice "no internet acces" si nu merge deloc netul. Firele sunt bagate bine in router si on PC si nici pe telefon nu mai merge

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te a mincat in popou cum se zice pe româneste in fund, nu trebuia sa te bagi tu acolo, nu e treaba ta sa bagi scobitori in router, dar acum asta e, ai facut o, toti gresim, cheama i mîine pe băietii de la internet si spune le ce ai facut si vezi acum cît o sa te coste isprava ta, si a batut joc prietenul ala de tine, la ce firma esti abonat la cablu internet? Seara bună.

| GamesAndrey explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am de la romtelecom, el a spus ca ii merge si dupa ce a facut asta, mi-a si aratat

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Buuuun prieten ai!
Ti-a mai facut o gluma de aprilie... macar la sfarsit, sa nu dai de banuiala big grin

Acum cheama-l sa-ti configureze din nou tot: conexiunea la net, la cablurile UTP spre PC, precum si la wi-fi
Sa se bucure si el... tongue

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă.

| KillaNoFilla a răspuns:

Trebuie introdusa parola si numele de la abonament de fiecare data cand dai asa, manual reset

| Alfred0703 a răspuns:

Trebuie reconfigurat router-ul. Daca nu sti cum se face, cheama pe cineva de la firma de la care ai internet.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Asa am facut si eu de atatea ori. Nu ii chema pe cei de la internet pentru o asemenea porcarie laughing). Ai o carticica de la Router de cand l-ai cumparat in care ar trebui sa scrie un IP. Tot in carticica aia gasesti si parola de la router din fabrica. Te conectezi la router cu parola(de obicei parolele din fabrica is "password") si introduci ip-ul de la router in bara de sus de la browser. Iti vor aparea setarile router-ului si tu va trebuie sa introduci acolo username-ul si parola aia de le primesti cand faci contract cu firma de iti pune net iar mai apoi dai apply.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Spune-mi ce model de router ai ca te ajut eu sa il reconfigurezi!

| GamesAndrey explică:

Am scris cu telefonul si de aia am mai gresit, plus ca folosesc datele mobile