| Broadband a întrebat:

am o statie audio scrie pe ea 120x4
are 120w impartiti la 4 canale? (30w+30+30+30) sau cate 120w la fiecare canal? (120w+120+ etc)
lamuriti-ma si pe mine ca nu inteleg.o am legata la 2 boxe 15 inch si duce destul de bine big grin
funda

Răspuns Câştigător
| ExiT90 a răspuns:

Hai sa o luam logic! 120x4 inseamna 480w RMS Putere iesire totala. x4 inseamna ca ai 4 iesiri a cate 120w pe fiecare canal. Numai bine!

| Broadband explică (pentru ExiT90):

Vad ca esti nou pe aici hai sa te ajut cu o funda laughing

| ExiT90 a răspuns (pentru Broadband):

Iti multumesc! Da, sunt nou, nu prea inteleg eu punctele astea. M-am inscris pentru un singur motiv: sa ajut lumea cu diferite sfaturi utile. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Păi dacă e 120 x 4, gândeşte şi tu.
Total 480 W.

| Broadband explică:

Ok am inteles happy