| Ginu a întrebat:

Am o tableta Asus ZenPad si din greseala am activat modul copii si acum ca sa il dezactivez imi cere un PIN pentru controlul parental. De unde il iau si ce sa fac?

11 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Baga 0000 posibil sa mearga

| Cristine9595 a răspuns:

Codul standard e 0000

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns:

Probabil era deja un cod pus acolo de altcineva, dai reset din butoane :
-o inchizi
-ti apasat butonul de power si volum jos sau sus depinde de tableta.
Cel mai simplu uitate aici : https://www.verizonwireless.com/support/knowledge-base-207056/

| Coca_Marian_1984 a răspuns (pentru AlexuTzzuAlex2000):

Ai uitat sa mentionezi ce implica metoda "hard reset",adica pierzi tot din tableta, poze, melodii, si ce mai ai in tableta, se resetaza la valorile din fabrica...

| AlexuTzzuAlex2000 a răspuns (pentru Coca_Marian_1984):

Ai mare dreptate, scuze!

| Ginu explică (pentru AlexuTzzuAlex2000):

Nu se reseteaza. Am incercat toate combinatiile de butoane si nu se primeste.

| Coca_Marian_1984 a răspuns (pentru Ginu):

Gasim noi o metoda, ai facut backup la ceea ce este important pentru tine?
Recomand sa salvezi tot ce e important pe alt suport, gen card de memorie ori transfer pe pc via USB.

| venivarainanoastratara a răspuns:

Când activezi modul, îți cere să introduci un cod pe care îl poți utiliza pentru accesarea unor site-uri. Amintește-ți ce cod ai pus!

| Ginu explică (pentru venivarainanoastratara):

Nu am pus nici un cod. Acolo scria activare mod copii activare. Am apesat si s-a activat.