| Covaliu a întrebat:

Am o tableta danew dslide 702 de putin timp si am lasat-o la indemana unui nepotel care i-a bagat un cod de siguranta (modelul in care trasezi cu degetul un model de linii ), problema e ca nu am nici cont pe google play ca sa rezolv problema de acolo. Am inteles ca ar fi o metoda " recovery mode" cu care sa rezolv problema. Trebuie stinsa tableta si cand o aprind trebuie sa tin apasat pe o combinatie de 3 butoane si intru in acest mod in care imi apare o imagine pe fundal cu mascota de la android desfacuta pe fundal si un meniu din care resetez tableta. Am urmat instructiunile si am ajuns pana la pasul unde apare imaginea de fundal (cea cu androidul) dar nu imi apare acel meniu in format text. Poate sa ma ajute cineva?

Răspuns Câştigător
| Sandrailii a răspuns:

Reseteaza tableta (pierzi tot ce ai pe ea)

Apăsaţi simultan butonul de volum + (mai tare) şi butonul de home.
În timp ce ţineţi apăsat simultan butonul de volum+ şi butonul de home, apăsaţi timp de 2-3 secunde şi butonul de pornire/oprire.
Ţineţi în continuare apăsat simultan butonul de volum+ şi butonul de home şi luaţi degetul de pe butonul de pornit/oprit.
Din butonul de volum- (mai încet) selectaţi a treia opţiune (wipe data/factory reset) şi apăsaţi odată butonul de pornire/oprire.
Aştepţi happy

1 răspuns:
| sokey a răspuns:

Da. Cineva te poate ajuta.