| anonim_4396 a întrebat:

Am o unitate, procesor Inter Core i3 3.30 Ghz, 8 gb ram ddr3 si placa video Nvidia GeForce GT 440 de 2 gb ram ddr3. Ce ar trebui sa schimb? M-am gandit sa-mi cumar un procesor i7 si alta placa video. Astept pareri...

Mentionez ca e pentru gaming.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Si de ce ai vrea sa le schimbi?

| MagicOneT a răspuns (pentru Jipa95):

Pentru o experienta mai placuta a gaming-ului. Mi se pare ca placa video nu duce prea bine unele jocuri, procesorul la fel.

| Jipa95 a răspuns (pentru MagicOneT):

Ce placa de baza ai, si spune-mi un buget pentru cpu si o placa video!

| Sn4k3 a răspuns:

Pai daca vrei sa fie pentru gaming schimba procesorul si baga unul sixcore sau i7 da sa fie bun. Schimba si placa video, baga una ddr5 de 2gb si cam atat. Bafta!