| RksRoxy a întrebat:

am placa video integrata pe placa de baza Biostar. si am 1.5gb of ram, placa video are 64mb, pot sa dau share la rami pentru placa video? Macar 256mb sa am... se poate?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P-asta e prima data cand o aud.

Nu, nu poti. Nu poti face share intre placile video iar RAM-ul calculatorului nu are nici o treaba cu RAM-ul placii video.

| Dannone a răspuns:

Sa fiu putin mai explicit, poti sa folosesti din rami calculatorului doar pentru placa video integrata (model nou), iar pentru o placa video dedicata, ea are propria ei memorie RAM pe care nu o poti schimba, daca vrei o placa video dedicata mai buna trebuie sa cumperi alta. Sper ca te-am ajutat! happy