| Alexannderrr a întrebat:

Am primit niste casti de la un prieten care nu le mai folosea, dar ele au o mica problema. Firele sunt rupte...
Unde este un sediu unde le pot repara, in Bucuresti? Si cam cat ar costa. Multumesc. Dau funda la cel mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu e de mirare că ţi le-a dat laughing
Cablurile jack sunt cam scumpe de aia când se rupe un fir sau începe să se audă într-o cască lumea le aruncă dacă nu mai au garanţie.
E uşor de înlocui dacă ai nişte căşti mai proaste sau un fir jack de la un microfon care nu îl mai foloseşti sau orice alt cablu jack funcţional e uşor de înlocuit.
Poţi încerca la un service de pc-uri, la un gsm ceva, contează ca omul să se priceapă sau un electrician

| neutrino a răspuns:

Daca sunt casti simple, reparatia te va costa mai mult decat valoarea castilor. Incearca la orice firma de reparatii electronice sau...innadeste tu fireler.

| Alexannderrr explică (pentru neutrino):

Cum as putea sa le înnod? E cam greu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi momentul sa incerci sa ti le repari singur, sau sa apelezi la un prieten care se pricepe cat de cat.
Reparatia intr-un centru specializat costa mai mult decat castile.
Ai putea sa incerci la cei care repara telefoane mobile, dar indiferent cat de morti de foame ar fi tot iti cer 15 lei pentru doua lipituri de mantuiala.