| donLuci a întrebat:

am setat pc-ul sa mi se deschida direct in windows cu intru in bios sa debifez setarea pentru ami instala windows-ul

Răspuns Câştigător
| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Dai restart la pc si apesi del sau ctrl alt delete dupa ce ai schimbat setarea dai pe ultima exist without saving sau dai pe defauts si se face cum era.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fie setat sa boot=eze initial din dvd/cd.Baga cd-ul cu win in unitate si restartezi.La repornire, apare boot atappi from cd.Dai enter atunci. Va incepe instalarea. Daca nu iti apare acel boot atappi from cd, atunci incerca din tastele f9, f10 sai f11 depinde de windows. Odata ajuns in bios, la optiunea de boot, setezi cd rom ca primar.

| Lykan a răspuns:

Cand se aprinde calculatorul apesi in continuu tasta f2 pentru a intra in bios

| FkThRz a răspuns:

Restartezi pc-ul si apesi in continuu butonul DEL (Delete) pana iti apare Bios.
De sigur, daca nu functioneaza nici cu DEL, nici cu F2, asa cum a spus si Lykan, poti incerca urmatoarele variante (placile de baza sunt diferite, deci se intra diferit in Bios):
Delete
F1
F2
F3
F5
F10
Escape
Insert
Control + Escape
Alt + Escape
Control + Alt + Escape
Control + Alt + Enter