| itinformation a întrebat:

Am un laptop Toshiba si nu pot instala doar windows 7. Windows xp nu imi da voie si cineva mi-a spus ca ar fi o setare din bios. Stie cineva care este setarea?

Răspuns Câştigător
| IonutGaby a răspuns:

Http://www.razvang.ro/instalare-windows-pe-bios-uefi/poate te ajuta
Probabil vreuna dintre componente este incompatibila. Desi nu-mi dau seama care.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Du-te in BIOS si acolo cauta cauta o setare AHCI si IDE. Pentru Windows 7 e pe AHCI. Schimba pe IDE. Restart si incerci.

| stlucian a răspuns:

Cerinte minime dacă doriți să executați Windows 7 pe computerul dvs., iată de ce aveți nevoie:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent

| IonutGaby a răspuns:

Pai ce-ti spune cand instalezi windows-ul? Ce memorie RAM si ce placa video ai?

| Zdog a răspuns:

Cred ca laptopul tau nu suporta windows 7

| itinformation explică (pentru Zdog):

Drujban citeste mai bine ca doar windows 7 pot instala... ionutgaby am 4 gb ram, placa video 256 parca integrata...e model nou nu e vechi.

| IonutGaby a răspuns (pentru itinformation):

Http://www.razvang.ro/instalare-windows-pe-bios-uefi/poate te ajuta
Probabil vreuna dintre componente este incompatibila. Desi nu-mi dau seama care.