| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu instalat win 10 x64 si am directx 12 preinstalat.Si am o problema un unele jocuri, imi sacade fps. De exemplu in CS GO pe win 8.1 PRO x64 aveam directx 11 si imi mergea mai bine.Pe samp la fel.Si parca GPU suporta directx 11... Din cate am inteles nu il poti dezinstala.In lol am mai multe fps, dar in majoritatea jocurilor am mai putine cu directx 12.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu cat este versiune mai noua windows-ul sau are mai multe upgrade-uri instalate, cu atat merge mai greu pe sisteme mai slabute.

| aspectief a răspuns:

Reinstaleaza windows 10 sau 7 si ar trebui sa mearga ok.