| costin007 a întrebat:

Salut TPU am si eu o intrebare am avut pe masina montata o navigatie cu android 6.0 parca si din pacate s-a ars acum am luat aceiasi navigatie identica doar ca aceasta are android 9.0 intrebarea mea este de ce asta cu android 9 se aude mai incet pe Youtube decat cea veche cu android 6? Are aceleasi specificati aceiasi putere doar androidul difera care ar fi cauza?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dacă se aude mai încet, cu siguranță nu este aceeași putere.

| costin007 explică (pentru Frank51):

Are acelasi final de 4x45w acelasi cip de sunet doar ca aia veche aveam pe ea volum pana la 40 asta merge doar pana in 30 si pe Youtube foarte incet

| Frank51 a răspuns (pentru costin007):

Poate să fie și ceva setări din meniul audio, dar dacă se aude încet, atunci tensiunea de ieșire este mai mică decât la navigația veche, ori din cauză că atât poate ea, ori din cauza că unele setări o limitează.

| 4ndr33y a răspuns:

Vezi sa nu ai vreo setare de "sound enhacement" activata, cum ar fi "volume normalizaion" sau "loudness cancelation"
Daca are aplicatie de EQ, dezactiveaza-o sau activeaz-o daca are slider de "amp" adauga +3dbi