| gangstashit a întrebat:

Am si eu o intrebare care necesita raspuns urgent.Trebuie sa cumpar o placa de baza cu porcesor si nu stiu care e mai buna de game.O placa Asus P5PL-E cu procesor Intel Pentium R Dual Cpu E2160 sau placa de baza Placa de baza Mini ITX ce contine Integrated dual-core Intel Atom processor D525/D510;
- 2x DDR2 - 800/667 Single Channel max 4GB,
- VGA on board Intel Graphics Atom D510 (max sh 256MB); - 1xPCI, 2 xSATA 3 Gb/s, GLAN, 6CH Audio, 8 USB2.0;
- Mini ITX Form Factor ( 17 cm x 17 cm )

4 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Placa de baza este doar o componenta a pc-ului pe care poti monta device-urile cu adevarat importante pentru jocuri. Oricum, placa Asus e mai buna dupa parerea mea, dar va trebui sa-i pui o placa video buna, iar poate cu timpul un procesor mai bun. Mini ITX are o placa video integrata, dar toata lumea stie ca cele integrate sunt foarte slabe si nu fac fata ultimelor jocuri, plus ca ddr2-ul nici nu se mai fabrica...

Răspuns utilizator avertizat
| Andreibz11 a răspuns:

Sincer as spune ca Placa de baza Mini ITX este buna!