| cavalerul11 a întrebat:

Urmeaza sa-mi iau un calculator de la un prieten bun insa voi ce ziceti e bun pentru jocuri cerinte procesor: Intel celeron 2.53 ghz
hdd - Samsung 80 gb / 7 200rpm / 8m / ata
doua placi video:
- placa video radeon 9250 memorie 128 mb 64biti
- placa video integrata
placa retea integrata
ram 4gb ddr2 Kingmax
sursa delux atx - 450w
6 porturi usb (2 fata 4 spate)
carcasa kinetix
DVD-ROM
flopy disk

voiam sa stiu ce lipseste de la el casa imi mearga Naruto.Shippuden.Ultimate.Ninja.Storm.3 cine imi zice ce trebuie schimbat la el i dau funda din prima

Răspuns Câştigător
| SpikeSpigel a răspuns:

Pai placa video si procesorul( Intel Celeron este un procesor care nu are toate instructiunile, adica e mai mult pentru Busniess sau Office) Si placa video e slaba. 64 biti? Mai bine ia o placa video dem vreo 256 MB si vreo 128 Biti sau ceva de genul 512 MB si 128 Biti

| cavalerul11 explică (pentru SpikeSpigel):

Poti sa-mi arati tu de pe eMAG ce placa sa iau buna

2 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Pentru jocul ala ai nevoie de cerintele unui p4 sau a unui windows xp.7.
iti merge cu ce ai acolo linistit