| Toncea_Dorinel-Ionut_1991 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de sistemul de operare Android. Dupa ultimul update, orice joc downloadez de pe magazin play, cand incerc sa il deschid imi apare ori ca nu s-a instalat corect, ori ca aplicatia (jocul) nu este compatibil cu telefonul desi am downloadat si aplicatii care inainte au functionat fara probleme

3 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Dupa orice update se da o resetare (revenire la setarile din fabrica).

| Toncea_Dorinel-Ionut_1991 explică (pentru Rommeo):

Resetare i-am dat de fiecare data merg aplicatiile instalate inainte de update si resetare dar ce instalez dupa update si resetare aceeasi problema, daca instalez un joc imi functioneaza numai dupa ce fac din nou update si resetare.

| rrrp a răspuns:

Da i un restart ca s ar putea sa nu poata sa modifice ceva decat dupa restart.