| rares1900_2606 a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o intrebare
mi-am cumparat o placa video nvidia geforce 6600gt pe agp cu 2 radiatoare...cand bag placa in calculator si il pornesc nu imi merge mai deloc imaginea si placa se incalzeste foarte repede
am incercat si cu o placa nvidia 5400 tot agp dar cu aceasta nu are nici o problema...nu stie cineva ce poate fi cu geforce 6600gt?

3 răspunsuri:
| yomaxx a răspuns:

Nu cred ca suporta cipsetul placa 6600gt.ce placa de baza ai? duce sursa?

| rares1900_2606 explică (pentru yomaxx):

Placa de baza este aicia http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=775i65G dar nu stiu ce sa zic pentru ca am avut inainte geforce 5500 si o mers perfect, si si 6600 gt-ul a mers bine primele 2 luni

| rares1900_2606 explică:

Http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=775i65G asta este placa de baza dar inainte am avut geforce 5500 si o mers perfect...si si 6600gt-ul o mers bine in primele 2 luni