| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care se pricep in domeniu. Acum vreo luna mi-am cumparat un telefon nou, mai exact Nokia C3.Nu am avut nici-o problema cu el. dar am o nelamurire.Cand fac o poza,pe telefon se vede bine,dar cand o transfer pe PC se vede " sters" ... camera telefonului este de 2MP. am auzit de la unele persoane ca trebuiesc facute anumite setari pentru a realiza poze frumoase... Astept raspuns va rog.

Răspuns Câştigător
| Kenichi a răspuns:

Pai in ziua de azi 2mp e slab. dar poti da rezolutia pe 2mp adica 1600x1200 daca nici asta nu merge incearca sa il dai pe night mode sau sa ii mai scazi/urci lumina bafta.

1 răspuns:
| Fr33Styl3R_4665 a răspuns:

Rezolutia era pe 1600x1200... oricum am mai umblat pe la setari si am reusit pana la urma. acu' se vad mai clar. mersi pentru ajutor.