| RaduBoss98 a întrebat:

am, si eu o intrebare :
Am cumparat un telefon nou : LG Optimus L9 si nu pot sa imi transfer datele din memoria telefonului pe cardul de memorie.
Astept raspunsuri, multumesc
Dau funda!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că vrei să transeri pe SD card ( cardul de memorie externă ) aplicaţiile/jocurile...

În primul rând, NU toate aplicaţiile/jocurile se pot muta pe cardul de memorie!

De asemenea, este indicat să ai instalat un utilitar care să-ţi MUTE aplicaţiile pe cardul de memorie externă, spre exemplu poţi folosi una din aplicaţiile :
https://play.google.com/......ps/details

Aceste aplicaţii te întreabă ( sau mută automat, depinde cum le setezi ) alte aplicaţii pe cardul de memorie externă, imediat după instalarea lor şi astfel îşi rămâne mai multă memorie internă "liberă".

Toate cele bune.

| ALEXTOPOLOVENI a răspuns:

Unele jocuri nu merg copiate, stau doar pe telefon.