| adyiSAMP a întrebat:

am si eu o intrebare. Un prieten are un laptop 4gb rami placa video 512, procesor dual 2.8 sau 2.9 nu mai stiu exact si ii merge greu e putin zis foarte rau zici ca are abia 512 rami... :\ iar eu am la pc 2 gb rami placa video 256 procesor dual 2, 5 si merge de 10 ori mai bine la el daca intri pe youtube si pui o melodie si dai in jos se blocheaza sunetul se intrerupe merge rau stie cineva de ce ce trebuie facut sa ii mearga mai bine? In plus din cate stiu antivirusu mananca din rami si face functionarea mai grea el are un antivirus si ma gandesc sa fie din accea cauza dar eu am 2 antivirusuri pe pc si merge mai bine. :\ Si intreb asta am nevoie de laptopu lui la un botez pentru muzica si ma gandesc sa ii fac ceva sa ii mearga mai bine sa nu se blocheze pe acolo happy Ms

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cine te-a invatat sa pui 2 antivirusi pe acelasi calculator?
Verifica hardul, memoria, temperatura, windows-ul, etc.

| Jipa95 a răspuns:

Daca a virusat windows-ul si nu a avut grija de el, in timp incepe sa se miste foarte greu. Are un laptop bun, ar trebui sa mearga bine mai ales pe partea de navigare. Reistalaza windows-ul. Cat despre chestia aia cu antivirusii, eu nici macar nu recomand folosirea unuia pe sistem de operare windows 7, mai mult mananca din resurse, face un time boot mai mare, etc.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Reinstalare sistem de operare, drivere, optimizare, defragmentare, suita de securitate si totul va functiona. Daca nu are probleme hardware!

| marin81 a răspuns:

Ai verificat temperaturile? Poate se incalzeste, trebuie curatat de praf, o masa tip cooler, etc

| adyiSAMP explică (pentru marin81):

App de temperaturi cum se numeste acel program care verifici temperatura din pc Ms

| katalyn16tpu a răspuns (pentru adyiSAMP):

Everest cred

| marin81 a răspuns (pentru adyiSAMP):

Everest, eu asta folosesc, dar sunt mai multe

| heldeN a răspuns:

1.temperatura
2.Virusi
Ar trebui sa incerce o instalare proapata a sistemului de operare

| badearazvan a răspuns:

Daca ai doua antivirusuri le ai degeaba practic se "bat" intre ele

| AntonioDumeIoan a răspuns:

Reinstaleaza sistemul fa defragmentare optimizeaza windows