| Tataran_Sebastian_1998 a întrebat:

Salut TPU,am si eu o intrebare,vreau sa citesc carti pe tableta si nu stiu cum se face, ce trebuie sa fac...sunt habarnist rau de tot..imi puteti explica va rog tutul pas cu pas? Pe net nu am gasit...deci va rog! HELP ME! si daca se poate sa nu coste nimic cititul cartilor pentru ca nu sunt genul de om care da banii chiar pe orice..de asta ma intereseaza sa citesc carti pe tableta pentru a nu mai cumpara cartile de la librarie

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Trebuie sa ai instalat Adobe Reader sau orice program capabil sa citeasca extensia *.pdf.
Apoi cauti site-uri cu carti gratis download pentru tableta (deci in format pdf) pe care le descarci.
Sa nu iti inchipui ca vei gasi absolut orice carte gratuit.
Ce s-ar frace editurile care le tiparesc?
Ar da faliment.

1 răspuns:
| EMike a răspuns:

Trebuie sa descarci E-book-urile in tableta. Dupa ce ai facut asta poti sa le vizionezi cu Adobe Reader sau orice alt PDF Viewer. Succes