| PiTiq a întrebat:

am si eu o mica intrebare poate ma ajuta cineva dau funda. Deci am un calculator slab aveam placa video nVIDIA geforce mx 400 de 64mb si 768 ram DDR procesor 1. 47ghz si cand ma jucam Warcraft 3 frozen throne pe garena dupa un anumit timp se dadea restart la calculator in joc 5-10 min. Mi am cumparat o placa video de 256 si 1 gb ram diferenta se simte foarte bine iar in joc nu se mai da rr in 5-10 min asa dar dupa juma de ora poc rr. Din ce cauza ar putea fii? Jocul cere procesor de 600mhz placa video de 32mb si 256 ram nu cred ca nu suporta componentele...

4 răspunsuri:
| VXX a răspuns:

Restartul e de la incalzirea sistemului.

| IoanaCerin a răspuns:

Salut, este posibil ca desi calculatorul tau sa intrunesca toate cerintele tehnice pentru joc, sa mai ai alte programe care ruleaza si consuma resurse. Asa ca unele componente pot ceda (placa video, procesorul etc). Poti testa placa video cu Video Cart Stability (cam 3 minute) - http://download.cnet.com/......18474.html sau poti incerca sa iti optimizezi Windows-ul astfel incat sa minimizezi consumul de resurse - http://www.ultranetworks.ro/......ndows.html Spor!

| PiTiq explică:

Mersi frate am facut chestia asta dar tot la fel patesc restart sau se blocheaza nu stiu din ce cauza ar putea fii. poate voi afla la un momentdat.

Răspuns utilizator avertizat